شرکت بین المللی بلیریکو

ثبت شرکت و اخذ مجوز کار برای پرسنل خارجی

ثبت شرکت و اخذ مجوز کار برای پرسنل خارجی

ثبت شرکت تجاری یکی دیگر از راههایی است که فعالان اقتصادی و سرمایه‌گذاران می توانند در کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا اقامت موقت اخذ کرده و در آن کشورها با توجه به شرایط و قوانین خاص آن کشورها فعالیت تجاری خود را توسعه دهند.

از این رو باید نکاتی را خدمت شما عرض کنیم که شرایط اقامتی در همه این کشورها با هم برابر و مشابه نیست و در عین حال که شباهت هایی با هم دارند تفاوتهای فراوانی نیز با هم دارند که از شما خواهشمندیم به این تفاوت ها و جزییات مسائل اقامتی توجه لازم را مبذول فرمایید.

نکته : دوستان و فعالان اقتصادی گرامی ، ثبت شرکت یک امر حقوقی و بسیار مهم و حائز اهمیت است بنابراین از شما خواهش می کنیم تا با وکلا و کارشناسان مجرب در این امر همکاری کنید تا در آینده بشما آسیبی وارد نشود.

توصیه : لطفاً از افراد غیرمتخصص و کار نابلدی که با مبالغ کم یا زیاد ، اطلاعات غیر شفاف و غلط بشما  میدهند تا شما را وسوسه کنند دوری گزینید زیرا آنها در نهایت ، مراحل کاری را تکمیل نکرده و پرونده شما را نیمه کاره رها می کنند.

اخذ مجوز کار

برای کار کردن در اتحادیه اقتصادی اوراسیا ، نیروهای خارجی که تمایل به کار در این اتحادیه را دارند باید دارای مجوز کار باشند.
این بدین معناست که یک شرکت رسمی و ثبت شده باید از نیروی کار خارجی دعوت بعمل آورد و به مدت مشخصی، بعنوان مثال یکسال ، ایشان را به استخدام خود در آورد.
بدین ترتیب باید برای این نیروی کار ، مجوز کار کسب کرد تا این فرد بدون هیچگونه مشکلی بتواند در کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا فعالیت تجاری کند.

نکته نخست : بعنوان مثال : در کشور بلاروس اگر یک خارجی که حتی خود سهامدار شرکت خود است بخواهد مدیر عامل شرکت خود شود باید برای ایشان مجوز کار اخذ گردد در غیر اینصورت امکان مدیر عامل شدن یا هر سمت دیگری را در شرکتی که در آن سهامدار است را ندارد.

نکته دوم : دوستان گرامی ، ثبت شرکت با اخذ مجوز کار دو مقوله کاملا مجزا هستند و روند حقوقی مجزا از هم دارند در نتیجه این دو موضوع را از هم تفکیک کنید. شما می توانید در شرکتی سهامدار نباشید اما مجوز کار در آن شرکت را داشته باشید و یا بلعکس.

نکات و پرسش های بسیار زیادی در حوزه مباحث و مسائل اقامتی و تجاری وجود دارد که شما می توانید جهت پرسش های تخصصی در مورد ثبت شرکت و اخذ مجوز کار برای پرسنل خارجی خود ، در قسمت همکاری ، فرم درخواست را پر نموده و برای ما ارسال نمایید و یا به آسانی می توانید درخواستهای خود را در بخش تماس با ما به واتس آپ ، تلگرام ، ایمو ، وایبر و اینستاگرام شرکت بلیریکو ارسال کنید.

 

error: